Liksom förra året bilade vi ned till Frankrike, denna gång till Bretagne där vi hade fisk- och skaldjursparadiset Cancale som bas. På väg till och från Frankrike gjorde vi flera stopp – bland annat trevliga stopp i Skåne hos Kjell & Ina samt hos mamma och Ingmar.
Bretagne var fantastiskt fint och hit åker vi gärna igen – god mat, fina miljöer (inklusive promenadstråk) och allmänt mysigt. ”Bra atmosfär” är det uttryck jag fastnar för när jag ska summera. Separat kommer bilderna tagna med mobiltelefon.
Hej och tack för bra bilder. För egen del tyckte jag nog bäst om ”Måsen i St Malo” Här ha rvi haft en härlig sommarkväll med lägereld på gården i den lilla braskorgen Måtte vädret stå sig saludos Ingmar
Tack Ingmar! Några av måsarna gav intryck av att de ”ägde” Bretagne! 🙂